Deneyimli Teknoloji Gazeteci Fatih Sarı , Totolink ürünlerini inceledi

Fatih Sarı/ 23 Haziran 2017/ İncelemeManşet

Totolink EX200 ile Ev ve Ofislerde Zayıf Sinyal Derdine Son

Orjinal link : http://epnext.com/totolink-ex200-ile-ev-ofislerde-zayif-sinyal-derdine-son/

Yaz geldi, nüfusumuzun büyük bir bölümü yazlıklara göç etti. Ancak küçük ofis, çok katlı ev ve yazlıkların en büyük sorunu olan zayıf Wi-Fi sorunu yine kendini gösterecek. Biz de bu yazımızı test merkezimizi ziyarete gelen ve sizi sinyal sorunundan kurtaracağını iddia eden bir ürüne ayırdık: Totolink EX200.

Çok katlı ofislerinizde ya da evlerinizde bugüne kadar üretilmiş en iyi kapsama alanı sunan Access Point cihazları kullandığınızı düşünebilirsiniz. Ancak ofiste ya da evde kullandığınız diğer Wi-Fi cihazlar, duvarların kalınlığı hatta kat aralarındaki merdiven tırabzanlarında kullanılan metalin cinsi bile size sinyal sorunu yaşatabilir.

Kore’nin yükselen markalarından biri olan Totolink, Türkiye’de BTburada tarafından temsil ediliyor. BTburada’nın yen nesli bayi ağı anlayışı ile ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz. Ürün şu anda bilinen teknoloji mağazalarında KDV dahil 100TL’lik fiyatla da satışa sunulmuş durumda.

Kolay kurulum

Totolink EX200’ü kurmak için teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Çok katlı ofis ya da evinizde modeminizin olmadığı ya da sinyal sorunu yaşadığınız katta bir priz belirliyorsunuz. Cihazı bu prize taktıktan sonra hem modeminizin hem de Totolink EX200’ün üzerinde yer alan WPS (Wi-Fi Protected Setup) tuşlarına basarak cihazların eşlemesini sağlıyorsunuz. Bundan sonrası adeta bir sihir. Bazı odalarınızda tek dişe düşmüş Wi-Fi sinyalinin nasıl en üst seviyeye çıktığına gözlerinizle tanık olacaksınız.

Türkiye’nin her yerinden erişim

Az önce de bahsettiğimiz üzere Totlink, Türkiye’de yeni bir marka olsa da Kore şirketlerinin her zaman doğru bir şekilde uyguladığı pazarlama stratejisi sayesinden ülkemizde de kısa sürede adından söz ettireceğe benziyor. Yeni nesil bayi yapısıyla da ülkemizin hemen her köşesinden ürün temin edilebilecek. Fiyat performans olarak bakıldığında ise ürün kesinlikle en üst sıralarda yer almayı hak ediyor diyebiliriz.

 

Teknik Özellikler:

Standartlar: IEEE 802.11n,g,b

Anten: 2 adet 4dBi harici anten

Güç: 100V-240V

Boyutlar: 52×25.7x86x6 milimetre

Veri Oranı: 300 Mbps üzeri

Güvenlik: 64/128 bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES)

Kutu İçeriği: EX200, Hızlı Kurulum Kitapçığı ve Garanti Belgesi.

Fiyat: KDV dahil 100 TL

Editörün Yorumu

Sürekli takipçilerimiz bilir biz test merkezimize ulaşan ürünlerin elektrik değerlerini, hızlarını ya da sarf malzemelerinin dayanıklılığını test etmiyoruz. Bizim sürecimiz, gelen ürünü birebir kullanıp deneyim paylaşımı yapmak şeklinde ilerliyor. Totolink EX200, ilk kurulumundan kullanımına kadar ödediğiniz paraya hiç üzülmeyeceğiniz bir ürün olmuş. Özellikle bizimkisi gibi birkaç kata yayılmış ev ve ofislerde fiyat/performans olarak bakıldığında kullanılabilecek ülkemizdeki en iyi ürünlerden bir tanesi. Cihazın Kore malı olması ve Garanti Belgesi’nin olması da Çinli ürünler karşısındaki bir diğer önemli avantajı diyebiliriz.